Programe Structure

XI - Mathematics Time Table ( 2018 - 2019)


Maharashtra Board (20th June 2018 to February 2019 Mon, Tue, Wed, Fri, Sat,sun)

Batch Timings
B 1 6.00 am to 07.15 am
B 2 10.15 am to 11.30 am
B 3 05.15 pm to 6.30 pm
Revision / Practice lecture,Exam on completion of the topic

Maharashtra CET (25th July 2018 to 15th January 2019 Thursday ,Sunday)

Batch Timings
B 1 6.00 am to 07.15 am
B 2 05.15 pm to 6.30 pm
   
Practice Exam
Revision / Practice lecture,Exam on completion of the topic

Mathematics Time Table (XII 2019 - 2020)


Session- I (18th Nov.2018 to 24th Feb. 2019) (Only on Sunday)
Bathch Timings
B-1 5.00 pm to 6.30 pm
B-2 6.45 pm to 8.15 pm
Session II (24th April to 9 June, 2019) (Monday to Saturday * )
Bathch Timings
B-1 6.15 am to 8.45 am
B-2 5.00 pm to 7.30 pm
Session III (17th June 2019 to 30th Oct.2019) (Monday, Tuesday, Wednesday, Friday and Saturday * )
Bathch Timings
B-1 8.00 am to 9. 15 am
B-2 6.45 pm to 8.00 pm

Coaching Includes all the three sessions (Saturday/Sunday* -------- Exam after completion of the chapter)

Full portion test and discussion every week from Nov.2019 to Feb.2020.
Admissions are open from 10th October 2018
Admission Timings: Morning (9.30am to 7.00 pm) (except Sunday)

Mathematics result of March 2018

Sr.No. Student Name marks
1 Deshpande Siddhant 100
2 Joshi Aditya 100
3 Bhave Aditya 99
4 Deshpande Shivani 99
5 Jadhav Mayuri 99
6 Mahajani Mihir 99
7 Kulkarni Nikhil 98
8 Narkar Varun 98
9 Athavale Mihir 98
10 Patil Satyajeet 98
11 Tulpule Anaya 98
12 Gaikwad Tanmay 97
13 Subhedar Medhavi 97
14 Deshmukh Atharva 97
15 Gokhale Mruga 97
16 Rajurkar Vallari 97
17 Mahajan Isha 97
18 Bhabad Dhiren 97
19 Apte Aditya 97
20 Saindane Yukta 97
21 Deolekar Ojas 96
22 Sheth Gaurav 96
23 Tapadia Vedant 96
24 Bari Anjali 96
25 Gokhale Ramha 96
26 Limaye Pranav 96
27 Shrotri Tanay 96
28 Pise Aditya 96
29 Patil Harshwardhan 96
30 Edlabadkar Omkar 96
31 Godbole Priyanka 96
32 Bapat Jaydev 95
33 Kulkarni Anuj 95
34 Pendse Rohan 95
35 Vaidya Kuber 95
36 Joshi Netra 95
37 Indorkar Sanika 94
38 Potdar Sai 94
39 Pant Mruga 93
40 Dhamane Vinit 93
41 Kadke Anieesh 93
42 Sonar Omkar 93
43 Chhajed Sakshi 93
44 Pradhan Nikhil 93
45 Mehta Deep 93
46 Kadam Shrutik 93
47 Jain Shruti 92
48 Athalye Ruta 92
49 Umranikar Maithilee 92
50 Zagade Tanmay 92
51 Adkar Srishti 91
52 Vadalkar Aditya 91
53 Khare Sameeha 91
54 Memane Harshada 91
55 Otari Yash 91
56 Patwardhan Chitra 91
57 Sambhus Atharva 91
58 Dixit Parikshit 90
59 Gadgil Tanvi 90
60 Limaye Sumedh 90
61 Dhok Kanad 90
62 Patil Kshitij 90
62 Vaidya Yash L. 90
63 Dharmadhikari Durga 90

Time table for Mathmetics 12th CET


I -Session 17th Sep. 2017 To FEB. 2018(Saturday* & Sunday )
Bathch Timings
B-1 8.00 am to 9. 15 am
II- Session JUNE 3rd week 2018 To JAN. 2019 (Thursday and Sunday* )
Bathch Timings
B-1 7.30 am to 9. 30 am
B-2 6.45 pm to 7.45 pm
III- Session MARCH - 2019 To Till date of exam to be declared (All 7 days)
Bathch Timings
B-1 7.30 am to 9. 30 am
B-2 5.30 pm to 7.30 pm

CET Results

Sr. No. Students Name marks
1 Wagale Dhroov 100
2 Jadhav Sneha 100
3 Vaidya Tanaya 100
4 Nayak Apoorva 100
5 Bhat Tushar 100
6 Sathe Amogh 100
7 Vaidya Himan 98
8 Gokhale Chaitnya 98
9 Sathe Shaunak 98
10 Nagarkar Anay 98
11 Borle Shalka 96
12 Purandare Amod 96
13 Shah Payal 96
14 Bhakare Kalyani 96
15 Kale Aparna 94
16 Deshpande Shounak 94
17 Pitkar Sankalp 90